O NAS

O nas

Jesteśmy siecią placówek z energiczną, z wykształconą i uśmiechniętą kadrą, której priorytetem jest pomoc najmłodszym w poznawaniu świata poprzez zabawę oraz urozmaicone zajęcia. Zdajemy sobie sprawę, że w trosce o bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne dzieci, wybór odpowiedniego żłobka lub przedszkola jest trudną decyzją dla każdego rodzica, dlatego właśnie nasze przedszkola i żłobki wyposażone są w nowoczesne rozwiązania m.in. monitoring wizyjny, który umożliwia państwu obserwowanie swoich pociech, w trakcie nauki i zabawy przez cały czas pobytu dziecka w placówce.

„Dziecko do 6 roku życia uczy się w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Tak jak gąbka chłonie wodę, tak ono chłonie wrażenia i bodźce ze świata zewnętrznego. Dziecko uczy się samo, poprzez to, co my nazywamy zabawą, która tak naprawę jest jego pracą.”
Koncepcja daltońska to podstawa pracy w przedszkolach E-Maluch. Plan daltoński to interesująca alternatywa dla tradycyjnego nauczania dzieci. Koncepcja daltońska, zwana też Edukacją Serca, to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego nauczania dzieci oraz podstawa pracy w przedszkolach i żłobkach E – Maluch.
Wdrażanie Planu Daltońskiego opieramy na jego trzech fundamentalnych dla rozwoju dziecka filarach: odpowiedzialności, samodzielności i nauce. Dzięki wizualizacji procesu edukacji (zegary daltońskie, tablice multimedialne i edukacyjne w salach, obrazki jako instrukcje zadań, kalendarze pogody, terminarzyk dyżurów, fotograficzne listy obecności, obrazkowy rytm dnia, i wiele, wiele innych) zmniejszamy do minimum potencjalne poczucie niepewności związanej z pobytem w nowym otoczeniu i sprawiamy, że dzieci czują się z nami bezpiecznie. Maluchy w każdej chwili wiedzą i widzą co już się wydarzyło, a jakie aktywności są jeszcze przed nimi. Wizualizacja edukacyjna budzi w nich poczucie odpowiedzialności, sprawczości oraz rozwija kreatywność i wyobraźnię. To fantastyczna forma budowania pewności siebie, przy jednoczesnej nauce współpracy i uwrażliwiania dziecka na potrzeby otoczenia!
W naszych żłobkach i przedszkolach nigdy nie jest nudno! Organizujemy wycieczki dla dzieci oraz spotkania intergracyjne z rodzicami. Umożliwiamy poznawanie ciekawych miejsc związanych z kulturą w jej rozmaitych aspektach, zapraszamy ciekawych gości i odwiedzamy mnóstwo interesujących miejsc!

Jedną z form zajęć cieszącą się największym zainteresowaniem rodziców i dzieci w E – Maluchu jest dogoterapia i hipoterapia. Pokazy i zabawy zachęcające dzieci do aktywnego udziału i interakcji ze zwierzęciem, są niezawodną formułą przyciągającą ich uwagę. Dla wielu maluchów bliski kontakt ze zwierzakiem jest nowym, życiowym doświadczeniem. Pokazuje, jak pielęgnować i dbać o zwierzęta, zapoznaje z ich zwyczajami oraz uczy, w jaki sposób zachować ostrożność w kontakcie z nimi. Poprawia koncentrację, wyzwala ogromne dawki hormonu szczęścia, rozluźnia napięcie mięśniowe oraz uwalnia wszelkie trudne emocja dziecka. Nieocenionym atutem takiej formy zajęć bez wątpienia jest nauka nawiązywania pięknych relacji!

Ponadto mamy wiele innych atrakcji. Zapewniamy miejsca dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinia o wczesnym wspomaganiu rozwoju). Oferujemy zajęcia z terapii: integracji sensorycznej, psychologicznej, behawioralnej, logopedycznej, pedagogicznej oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Realizujemy projekty unijne, współpracujemy z przedszkolami polskimi i zagranicznymi. Włączamy się w akcje, kampanie, projekty i programy edukacyjne o dużym zasięgu. Podejmowane działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Staramy się stworzyć dzieciom miejsce, do którego będą przychodzić z uśmiechem na twarzy i chęcią do zdobywania nowych doświadczeń. Podejmujemy szereg działań, aby maluchy traktowały żłobek i przedszkole jak swój drugi, pełen przyjaciół dom